חלב אורגני

חלב אורגני

סיורים חקלאיים

בכל פעם שאנשים מדברים על חלב, והבחירות שאנו עושים ביחס למוצר חלב כזה או אחר, השיחה הופכת להיות מאוד אישית. בין אם בילדותינו ינקנו ובין אם צרכנו פורמולה, רבים מאיתנו עברו לחלב ברגע שהיינו פעוטות. ברורה מהי הסיבה שבגללה החלב קרוב ויקר לליבנו, גם אם אנו שותים היום חלב שקדים או חלב קוקוס.

אחת השאלות שמתעוררת בימינו היא האם עלינו לרכוש חלב אורגני או שחלב רגיל זה מספיק טוב. חשוב לדעת בדיוק מה אנו מקבלים כאשר אנו קונים חלב אורגני לעומת חלב שאינו אורגני (אותו נכנה כ"חלב קונבנציונאלי" לצורך מאמר זה).

על מהו באמת ההבדל בין חלב אורגני לקונבנציונאלי מבחינת רמות האנטיביוטיקה וההורמונים בשורות הבאות.

מהו חלב אורגני?

חלב אורגני חייב להגיע מפרה שלא טופלה באנטיביוטיקה ולא קיבלה הורמונים – למטרת התרבות או גידול – ולפחות 40 אחוז מהתזונה שלה מתבסס על מרעה. למעשה, החלב האורגני הינו חלב העומד בתקן מחמיר המגדיר את החלב האורגני, זאת בנוסף לכל המדדים המקובלים המגדירים חלב קונבנציונאלי.

בין הדרישות המחמירות:

  • אכילת מזון אורגני
  • לא מקבלת תרופות כימיות
  • לא מקבלת הורמונים
  • הקפדה על תנאי מחיה ברמה גבוהה יותר
  • הפרה מגודלת בשיטה אורגנית מיום היוולדה

מהו חלב קונבנציונאלי?

חלב קונבנציונאלי יכול להיות מופק באותה שיטה כמו החלב האורגני, איך אינו חייב לעמוד בתקנים המחמירים המצויינים לעיל.

האם משתמשים באנטיביוטיקה בייצור חלב אורגני?

על פי ההנחיות האורגניות, חלב אורגני מגיע רק מפרה שלא קיבלה אנטיביוטיקה. אם אכן צריך לטפל בפרה בחוות חלב אורגנית באנטיביוטיקה, החקלאי כבר לא יכול להשתמש בחלב שלה ולהגדירו כאורגני.

מדוע משתמשים באנטיביוטיקה?

הסיבה העיקרית לכך שפרות מקבלות אנטיביוטיקה היא טיפול או מניעה של דלקת השד, זיהום ברקמת בלוטות החלב שיכול להופיע במהלך ההנקה ומחלות נוספות. חקלאים אורגניים מאמינים כי דלקת השד היא בעיה גנטית אותה ניתן למנוע על ידי הוצאת פרות אלה מהעדר. חקלאי חלב קונבנציונלי משתמשים באנטיביוטיקה לטיפול בפרות חולות ואז משתמשים בחלב שלהם. פרות אלה חוזרות לעדר רק כאשר נקבע שהן בריאות והאניביוטיקה יצאה מגופן.

יתרונות החלב האורגני

היתרון המשמעותי של החלב האורגני לעומת החלב הקונבנציונאלי הוא חיי המדף שלו. מרבית המותגים של חלב האורגני מפוסטרים בטמפרטורות גבוהות יותר כך שהוא יכול להימשך עד חודשיים. מכיוון שחלב מפוסטר קונבנציונאלי מחומם לטמפרטורה נמוכה יותר, אין לו חיי מדף ארוכים זהים.

בנוסף לכך, בעוד שפיסטור בטמפרטורה גבוהה במיוחד יכול להשפיע לרעה על חומרים תזונתיים מסוימים הנמצאים בחלב, מחקרים גילו כי לחלב אורגני יש רמה גבוהה של חומצת שומן אומגה 3 החיוני לגופינו.

חלב אורגני בהחלט שווה את הכסף הנוסף כיוון שהוא אינו מכיל הורמוני גדילה וללא אנטיביוטיקה, וכן תהליך הייצור הוא בר-קיימא ואנושי יותר מכמה שיטות חקלאות אחרות החקלאות.

חלב אורגני בחוות אורגני גרין

אנו מזמינים אתכם להגיע לחוות אורגני גרין ולהיחשף אל אופן הגידול והפעילות במחלבת החלב האורגני החיוני לגופינו.

החווה מתפרסת על פני 40 דונם, בהם אנו מגדלים ירקות תחת מבנים חסויים (חממה ובית רשת), ירקות בשטח פתוח ומגוון פירות ייחודיים, כאשר כל הגידולים אורגניים.

בחווה משק חי הכולל לול ביצי חופש אורגניות, מדגה לגידול דגי באס במים מתוקים, דיר עיזים אורגני ובצמוד אליו מכון חליבה וייצור מוצרי חלב איכותיים ובריאים.

כל מוצריה האורגניים של החווה נמכרים אצלנו בחווה בחנות האורגנית שלנו "החנות האורגנית של ברטה" בשיווק ישיר ללקוחות ללא גורמי תיווך, כך שהלקוחות מקבלים סחורה יותר טרייה, יותר בריאה ובמחיר זול יותר.

 

לפרטים נוספים והוראות הגעה – לחצו כאן>

סגירת תפריט